Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

 

      Jsme turistický oddíl mládeže, spadající pod Asociaci turistických oddílů mládeže ČR (A-TOM), která je občanským sdružením dětí a mládeže s celorepublikovou působností zaměřeným především na turistiku a tábornictví.

 

Po vzoru A-TOMu se zaměřujeme na turistiku a tábornictví, snažíme se však naši celoroční pravidelnou činnost s dětmi a mládeží koncipovat všestranně.

 

      Snahou vedoucích je nenásilně vést děti a mládež k posilování tělesné zdatnosti, k otužování,  psychické odolnosti, odvaze a samostatnosti, prohlubování všestranných znalostí, dovedností i správných návyků a to nejen pro vyhovění požadavkům společnosti ale i pro praktickou potřebu života jedince.

 

Dále pomáháme dětem a mládeži v rozvíjení různorodých forem odpočinku ve zdravém prostředí. Naším cílem je dovést mladé lidi k vhodnému a smysluplnému využívání volného času, aby přirozená touha mládí po originalitě, romantice, kráse a dobrodružství nebyla znehodnocována činy vycházejícími z bezradnosti a nudy.  

 

      Jsme poměrně „mladý“ oddíl, který byl založen v dubnu roku 2005. My vedoucí jsme však čerpali zkušenosti již od svých dětských let, jako členové-později pomocní vedoucí, skautského oddílu.

 

      Pravidelně se setkáváme na našich schůzkách (viz rubrika Schůzky družin).

Dále podnikáme různorodé jednodenní, dvoudenní a víkendové akce, a to především výlety za poznáním a za zábavou … zejména výlety do přírody, na zajímavá kulturní místa (planetárium, muzeum, kulturní památky, vzdělávací akce), do bazénu, na sáňkovanou, nocování v klubovně plné her … a co nás napadne. 

 

Největší společnou akcí je dvoutýdenní letní stanový tábor. (viz rubrika Letní stanový tábor)

Akce jsou volně přístupné pro veřejnost, omezeny kapacitou dané akce a předností registrovaných členů oddílu. 

 

      Členem našeho oddílu se může stát každý od 6-ti do 16-ti let po vyplnění přihlášky a zaplacení ročního registračního příspěvku 300,- Kč.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář